Twórczość przez duże "Tfu" (matrix_works) wrote,
Twórczość przez duże "Tfu"
matrix_works

Dzińdybry

Poniżej znajdziecie kilka opowiadań mojego autorstwa. Większość z nich publikowałem już w internecie w różnej formie (krótsze w postaci wpisów na forach, dłuższe jako pliki do ściągnięcia na kilku stronach internetowych), ale od dawna już nie miałem żadnego miejsca, w którym mógłbym umieścić je wszystkie w uporządkowany sposób. Czas to naprawić.

Mój wybór padł na LiveJournal, bo już od długiego czasu prowadzę tu anglojęzycznego bloga pod makingthematrix, więc wiem jak go obsługiwać, a ta forma publikacji pozwala na łatwe połączenie opowiadania z wstępniakiem od autora, oraz ewentualnymi komentarzami, które mam nadzieję będę od czasu do czasu otrzymywać ;) Same teksty trzymam w Google Docs, dzięki czemu mogę je łatwo edytować, a czytelnik od razu widzi naniesione zmiany.

Wbrew nazwie, matrix-works, opowiadań cyberpunkowych nie piszę, choć może w przyszłości się to zmieni. Chociaż nie, przepraszam, napisałem kiedyś sążnisty fanfic do Sailor Moon osadzony w cyberpunkowych realiach. Jeśli będę miał czas to zredaguję go i umieszczę tutaj :) Nazwa matrix-works powstała jako nawiązanie do mojego oryginalnego livejournal'a makingthematrix, który z kolei rozpoczął swoje istnienie jako notatnik na pomysły do mojej pracy magisterskiej o używaniu sieci neuronowych w symulacjach i grach. Praca magisterska została obroniona w czerwcu 2005 i jak na razie to tyle jeśli chodzi o moją karierę naukową, a mój LJ żyje od tego czasu własnym życiem.

Postaram się regularnie uaktualniać tę stronę, zarówno o moje stare teksty, które tylko wymagają pewnej redakcji, jak i o nowe opowiadania. Zwłaszcza cykl opowiadań fantasy pod wspólną roboczą nazwą "Świat Kruka" wydaje mi się wdzięcznym tematem, łącząc moje zainteresowania historyczne i religioznawcze. Większość poniższych tekstów należy właśnie do tego cyklu. Oprócz nich mam jeszcze mapę ( a jak, musi być mapa ;) ) i szkic historii świata oraz jego przyszłości. Teoretycznie jest więc z czego czerpać na kolejne opowiadania.

Aha, a w ogóle to wszelkie uwagi, sugestie, oraz pomysły na nowych bohaterów i opowiadania są mile widziane :)
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments