Twórczość przez duże "Tfu" (matrix_works) wrote,
Twórczość przez duże "Tfu"
matrix_works

Moim kolorem będzie czerwień

Moim kolorem będzie czerwień

Fantasy, zawiera sceny przemocy. "Świat Kruka". Napisane w grudniu 2008. Długość: ~6000 słów.

Pomysł powstał jeszcze w 2004 roku, ale wtedy byłem zbyt zajęty wszystkim tym co dzieje się zazwyczaj na piątym roku studiów, czyli imprezowaniem przerywanym od czasu do czasu przez pracę magisterską, grę w Go, oraz treningi aikido. Pomysł został więc odłożony na metaforyczną półkę i tam pozostał przez następne trzy lata.
Samo pisanie opowiadania polegało głównie na przeklinaniu samego siebie, że przez tak długi czas nic nie robiłem. Wygląda na to, że umiejętność prowadzenia fabuły, dobierania słów i konstruowania zdań złożonych nie bierze się sama z siebie, lecz trzeba ją regularnie trenować.
Gdy już nie przeklinałem siebie za swoją słabą kondycję literacką, przeklinałem podręczniki do historii, a przynajmniej te z którymi miałem do tej pory styczność. Pamiętacie może czego w liceum uczą na temat wczesnego średniowiecza. Można to streścić w kilku zdaniach: "Upadło Cesarstwo Rzymskie. Potem był Karol Wielki. A potem był chrzest Polski". I tyle. Pięćset lat historii Europy w wersji instant. Oczywiście udało mi się kupić dobrą książkę na ten temat, a Wikipedia jak zwykle okazała się nieoceniona w zapychaniu dziur w edukacji, ale byłoby mi bardzo miło, gdybym przynajmniej część informacji już miał w głowie, bo należałyby one do programu nauczania na profilu ogólnym w szkole średniej. Coś na temat wędrówki ludów, uzbrojenia germańskich i słowiańskich wojowników, ich diety, konstrukcji budynków, czy stosunków cen na wczesnośredniowiecznym targowisku. Ale nie, zamiast tego z lekcji historii wyniosłem poczet królów Polski oraz niejasne wrażenie, że wojsko w czasach Mieszka I różniło się trochę od tego z czasów Jagiełły.

Tags: fantasy, folk tales, kruk
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments